RSS
sobota, 27 marca 2010
drops

11:22, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 marca 2010
para Soll

17:08, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
(s)pokój własny mam...

Chyba się starzeję, bo chłonę wszystko co nie jest osiągalne dla ludzkiego oka. Pomyśleć można, że pełne wzniosłości, przemyślenia, kontemplacje nad sensem istnienia. Ale nie. Chłonę jak gąbka wszystkie wirusy, infekcje! Jestem chyba jakimś odosobnionym gatunkiem kobiety, która prócz Dnia Kobiet co miesiąc przechodzi jakąś infekcję. Piękna pogoda, a ja siedzę nasłuchując z lekko uchylonego okna, tętniące życiem miasto Gdańsk.  Już drugi dziś dzwonek do drzwi. Nie otwieram. Nie jestem typem tchórza, tylko z zasady nie otwieram. Nikogo nie ma w domu. Pewnie jakaś kobieta z brakami w uzębieniu, prosząc o parę złotych, albo sprzątaczka, o wiadro wody. Nikogo nie ma w domu! Nie lubię "obcych". Siostra raz zapytała: -a może ktoś potrzebował pomocy? -prędzej od tego kogoś w łeb dostanę niż zbawię świat dając złotówkę! Pomogę na ulicy, ale nie wpuszczę nikogo obcego z buciorami do mojego domu! Tu jest mój azyl. Potrzebuję czasem takiego spokoju, odpoczynku, a wręcz nudy. Może dlatego mój organizm tak reaguje? Jak czuje już przeładowanie to hop! i jestem na zwolnieniu. Nie wiem. W każdym bądź razie wolałabym być zdrowa. Oddychać pełnią płuc!

 


17:05, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 marca 2010

Obejrzałam dziś przypadkiem całkiem sympatyczny koncercik, sympatycznego pana:) A, że jestem fanką języka francuskiego, szczególnie francuskojęzycznej piosenki to polecam:)


18:12, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 marca 2010
Pamiętam...

... jak przyjechałam do Niej pierwszy raz, leniwą sobotę... Nie chciało nam się ruszać z domu. Aga szykowała się do wyjścia na spacer, w między czasie odbierając jakieś telefony. A mi było tak błogo, że... przysnęłam na sofie:) A w tle leciała ta piosenka, która kołysząc mnie usypiała...:)

 

20:45, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
Po naszej stronie księżyca:)

Mile mnie dzisiaj zaskoczyło takie określenie, które wymyśliła moja znajoma. Wiele okresleń słyszałam, ale to chyba jest takie... najpozytywniejsze:) Ciepła, nasza, zaczarowana... Po naszej stronie księżyca!

Przeczytałam w "Dużym Formacie" artykuł "Gej dziedziczy po geju". Historia mężczyzny, który od lat sądził się o mieszkanie, z którego nasze państwo wyrzuciło go na bruk po śmierci jego partnera, najemcę. Po wielu perypetiach przyznał się, że jest gejem i był w związku ze zmarłym mężczyzną. Sprawa trafiła do Strasburga, gdzie wygrał sprawę. Zastanawiam się czy uzewnętrzniłabym się aż tak, aby odzyskać mieszkanie. Czy walczyłabym obwieszczając całej Polsce, że jestem homo. Tym bardziej, że ten człowiek już nie jest młody.

A tak a propos, pojawia się coraz więcej wątków homoseksualnych w serialach, polskich serialach. Dobrze. Dużo polaków ogląda seriale:) I jak będą pojawiać się pozytywne wątki, to myślę, że choć po części naprostuje się krzywy obraz tych, co są po naszej stronie księżyca:)

20:05, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 marca 2010

23:27, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »

23:22, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »

23:02, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 marca 2010
dzień kobiet

Z uprzejmości tylko tacie dziękuję za życzenia. Reszta mężczyzn niech se wsadzi te życzenia i tulipanki w pojedynczym egzemplarzu, żeby tylko odbębnić swój heroiczny wyczyn! Jaki to jestem fajny! Kupilem 18 tulipanów dla każdej z pracy po jednym! Oh! Oh! Oh! Jaki on jest dżentelmeński! Każdej podarowal kwiatka! I to do każdej z osobna podszedł z życzeniami! A najlepiej sobie wstawić w opis gg, albo w śledzika na NK życzenia dla "pań i matek" Tych co mało są kobiece bez taszczenia siatek! Matek polek, biegnących po pracy z siatami w garściach, oby szybko co by zdążyć obiad ugotować dla męża, który mknie sobie autem. Z kwiatkiem i życzeniami, na które czekal cały rok! Na 8 marca!

Pozdrawiam wszystkich szowinistycznych mężczyzn!

21:00, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 marca 2010
sensual pleasure...

Takie chwile magii, chwile gdzie wszystkie zmysły pracują z porównywalną prędkością jak nieubłagalnie pędzący czas.


19:42, ca_valait_la_peine
Link Dodaj komentarz »
POLECAM